طاهر نیوز
لطفا درنظرسنجی انتخابات رياست جمهوري شرکت کنید 
قالب وبلاگ
رهبر معظم انقلاب خطاب به قلیباف: شما تکليفي نداريد
با بازخواني سير ورود کانديداهاي رياست جمهوري دهم به کازار انتخابات ،سوالاتي در ذهن فعالان سياسي همچنان مانده بود که شايد اين روزها به صورت روشن تر پاسخ داده مي شود.
 يکي از اين سوالات اين بود که چرا محمد باقر قاليباف از رقابت در انتخابات دهم انصراف داد؟
با کمي بازگشت به اخبار حول و حوش انتخابات ، همه ناظران معتقد بودند که شهردار تهران آماده ترين ستاد انتخاباتي را ماه ها قبل از انتخابات دهم به وجود آورده بود.
او که در انتخابات گذشته در جايگاه چهارم و پس از مهدي کروبي قرار داشت ، جبهه اي از چپ ترين فعالين تا راست ترين سياسيون را در ستادي که هزاران شعبه و سر پرست براي آن مقرر کرده بود ، ايجاد و با آلياژي از عقايد مختلف قصد ورود به عرصه دهم انتخابات ريا ست جمهوري را داشت. البته بعدها علل مختلفي براي خروج او از کانديداتوري زود هنگام ارائه شد.
شرط عدم حضور خاتمي ، شرط عدم حضور موسوي ، شرط اجماع اصولگرايان ، شرط اجازه آقاي هاشمي رفسنجاني ،شرط اجازه رهبري و ... که هرکدام در دوره اي مطرح شد که البته بعضي از اين شروط روغن ريخته اي بود که نذر امام زاده شد.
با آنچه در اين روزها در محافل و بعضي جدال هاي وبلاگي عيان مي شود ، يکي از شروط آقاي قاليباف اتفاقاً واقعيت داشته است.
 ماجرا از آنجا سرچشمه مي گيرد که قاليباف در خصوص قدرت طلبي و علاقه به بخت آزمايي مورد انتقاد بعضي از اصولگرايان قرار مي گيرد و وي با اعتماد به نفس اظهار مي کند که بنده تکليف محور هستم و هر آنچه مقام معظم رهبري تکيف قرار دهند ، مي پذيرم.
 باز گشايي اين ناگفته ها نشان مي دهد که عليرغم اينکه مقام معظم رهبري به جهت شان ولايي و پرهيز از توصيه در خصوص امور ايجابي چون مصداق سازي در انتخابات ، در پاسخي کوتاه و صريح مي فرمايند که نامبرده تکليفي در اين خصوص ندارند.
به هرحال واگذاري ستادهايي که بعد از خروج قاليباف ا ز صحنه رقابت به عنوان ميراث سياسي وي به جا ماند و به کانديدايي که به رقابت با دکتر احمدي نژاد برخاست واگذار گرديد ، نيز حکايتي شنيدني دارد كه به وقت خود رازگشايي خواهد شد.
[ جمعه بیست و هشتم آبان ۱۳۸۹ ] [ 8:28 ] [ طاهرزاده ] [ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

"این وبلاگ با هدف عمل به فرمایشات و منویات مقام معظم ولي فقيه حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) و بصیرت افزائی وبا لابردن سطح آگاهی مردم،تحلیل و یادآوری تاریخ مظلوم تشییع که در هر برهه از زمان با ترفند ها و فتنه های سياستمداران بي تقوا و دنیازدگان بي درد،در مبارزه بوده است،فعالیت می نماید.
«اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ وَ تَرَّحَّم عَلی عَجزِنا وَ اَغِثنا بِحَقِّهِم».
لینک دوستان
امکانات وب
-------- جستجودرگوگل
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
--- Google Pagerank Checker Tool ---- -------
  • راسو
  • قالب بلاگ اسکای